МИНИ ПОЧИВКА В ХИСАРЯ
Карлово - Хисаря - Старосел- Панагюрище
Дати : 27, 28, 29, 30 и 31 Юли
Цена : 320€ / 625,86лв.
Първи ден :
Отпътуване от Плевен в 07:00 часа .
Посещение на град Карлово. Карлово е един от най-омайните и китни възрожденски градове , където сякаш още витаят революционният дух и споменът за една героична епоха . По желание ще направим една организирана разходка в миналото на града . Ще започнем с Националният музей на Васил Левски ,разположен в родната му къща , където ще се потопим в атмосферата ,в която е израснал ,ще си припомним факти около живота му .Едни от най-интересните забележителности , които можете да видите в Карлово е архитектурно-историческият резерват "Старият град" , където са събрани 115 къщи , паметници на културата , всички с висока архитектурна стойност . Лично време за пазаруване и обяд . Отпътуваме за Хисаря .
Пристигане в Хисаря . Град Хисаря се намира в централната част на България под южните склонове на Средна гора . В града има 22 минерални извора лечебни свойства,които са привличали различни цивилизации през вековете.
Настаняване в хотел „Аугуста”. Лично време .Вечеря и нощувка.
Втори ден :
Закуска. Лично време или по желание включване в полудневна панорамна разходка в Хисаря и разглеждане на старата крепостна стена. Освен минералните води , може да се насладите и на забележителностите , повечето от които са на пешеходно разстояние в централната част на града. Нека повървим !
Маршрутът ни включва Археологическия музей , който макар и в скромен обем ,ще ни покаже интересни артефакти от миналото на Хисаря. Следват Термите на Диоклетиан ,които се от известните в Европа . Изворът "Момина сълза" е чешма с 12 чучура където хората могат да си налеят лечебна вода , съдържаща радон и е с 41 градуса температура. .Крепостните стени на древния Диоклецианопол обграждат целия град . До южната порта ще разпознаем силуетите на две камили , които гледат една към друга ,а телата им образуват самата арка . Разходката ще завършим при семейната гробница от римско време ,където ще осъществите едно интересно спускане към вечността. Следобедните часове за малките радостта от живота , които може да срещнете в Хисаря.
Лично време, вечеря и нощувка.
Трети ден :
Закуска. По желание – екскурзия до Тракийския култов комплекс „Старосел” и винарска изба "Старосел. Култовия комплекс край село Старосел е открит през 2000 година от професор Георги Китов . Комплексът е от V в.пр.Хр. Гробницата -храм е принадлежала на тракийско владетелско семейство .Предполага се това да е цар Котис I Това е най-голямата тракийска гробница на Балканите . Когато сме на вълна "древните траки" , няма как и да не отделим време за най-старата тракийска традиция - винопроизводството . Следва винарска изба "Старосел" . Вината на Старосел са утвърден лидер на родния пазар и са носители на множество престижни медали и международни отличия . Завръщаме се в Хисаря ранен следобед . Лично време .Вечеря и нощувка .
Четвърти ден :
Закуска. По желание – екскурзия до възрожденския град Панагюрище. Панагюрище - символ на свободата , където минало , настояще и бъдеще се събират и разказват на поколения българи за богатото ни и славно минало . Град,който свързваме с много неща. Панагюрското златно съкровище,Райна княгиня и нейното знаме , столицата на Априлското въстание , най-големия ни добивен и преработващ меден комплекс - Асарел Медет . Ще започнем посещението си в града , с визита на представителния магазин , на текстилното предприятие "Яна" . Следва миналото ! Ще имаме възможност за разглеждане на Историческия музей и къщата - музей на Райна Княгиня. Историческият музей е цял комплекс с трезор за Панагюрското златно съкровище , запазени възрожденски къщи , вещи от Априлското въстание, Занаятчийска улица. Панагюрската "княгиня" ще си припомним в къщата - музей на Райна княгиня. Няма как да минеб без традиционното ви лично време и възможност за обяд .
Завръщане в Хисаря . Лично време .Вечеря и нощувка.
Пети ден :
Закуска. Отпътуване от Хисаря на обяд . Пристигане в Плевен късен следобед .
Цена : 320€ / 625,86лв.
Цената включва:
- Транспорт с лицензиран туристически автобус ;
- 4 нощувки и 4 закуски и 4 вечери в хотел „Аугуста” , Хисаря с включено ползване на СПА и открит и закрит топъл минерален басеин ;
- Екскурзоводско обслужване по време на цялото пътуване ;
- Туристическа застраховка ;
Цената не включва:
- Входни такси за посещаваните обекти ;
- Факултативен тур Старосел ;
- Дегустация във винарна Старосел ;
- Факултативен тур Панагюрище ;
Забележки :
- Настаняването в автобуса е по реда на настаняването или по предварителна договорка свързана със специални потребности ;
- Настаняването в хотела е по предварителна договорка при записването и не се променя на място в хотела ;
- Допълнителните турове и посещения са по желание и се заплащат в автобуса на екскурзовода;
- Обявените входни такси са към датата на съставяне на програмата и за последващи промени , фирмата не носи отговорност ;
- Здравни услуги при необходимост се ползват по НЗОК , а не по застраховката за пътуването ;
- Туристи над 85 години не се застраховат ;
За записване и повече информация:
Туроператорска фирма “ВИСТ” – гр. Плевен, ул."Дойран" 160, ет.1, офис 103,
тел./факс 064/80 34 15;
087/865 02 17; 087/662 94 27 e-mail: Е-мейл адресът e защитен от спам ботове.






